XIII Regaty Yellow Cup Iława – Nigdy nie jest za późno

Jak co roku w ostatnią niedzielę lipca na małym Jezioraku w Iławie ruszają Regaty Oldbojów w Klasie Optymist YELLOW CUP. Znana i ceniona wśród żeglarzy impreza odbędzie się już po raz trzynasty. Idea tych regat jest wyjątkowa – dorośli ludzie ścigają się na najmniejszych żaglówkach na świecie.

Impreza jest fantastyczna, przyciąga rzesze ludzi, mieszkańców i turystów, i pokazuje, jak można wykorzystać akwen Małego Jezioraka, żeglarsko na pewno mniej popularnego, niż duży Jeziorak – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który ufundował nagrodę dla tegorocznego zwycięzcy regat. – Za to atutem tego akwenu jest fakt, że całe zmagania można obserwować z bliska.

Pomysł zrodził się z sentymentu do optymistek i Jeziorakamówi Marek Siłka, organizator imprezy.Grupa dawnych przyjaciół wspominała swoje pierwsze żeglarskie przygody, których symbolem jest optymistka na Jezioraku. My, dorośli ludzie, zwyczajnie za tym zatęskniliśmy. Te regaty to nasz powrót do dzieciństwa. Ale przez 13 lat istnienia impreza nam się niezwykle rozrosła. Część zawodników traktuje Yellow Cup śmiertelnie poważnie, a część jako dobrą zabawę. Świetne jest też to, że regaty niejako obrosły atrakcjami dla rodzin startujących, koncertami szantowymi, konkursami, więc zabawa trwa cały dzień.

Organizatorzy imprezy zapraszają na godz. 12.00, wtedy odbędzie się odprawa sterników. Wpisowe wynosi 40 zł od zawodnika, w ramach tego organizator zapewnia żaglówki, koszulki, obsługę komisji regatowej i zabezpieczenie WOPR. Rejestrować można się już teraz, pod nr telefonu – 0-89 648 69 37 w Yellow. Organizator zaplanował cztery biegi eliminacyjne, w tym tradycyjny bieg specjalny XXL – dla najcięższych zawodników. Panie ścigają się razem z panami, dla najlepszej zawodniczki przewidziano specjalny puchar. Dla uczestników, kibiców i ich rodzin przygotowano liczne konkursy żeglarskie, survivalowe, sportowe. Zagrają także zespoły – Sztywny Rumpel, Mietek Folk i Mechanicy Szanty.

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x