XIV Regaty Optimist Yellow Cup – Szaleństwo w łupinach

Dorośli żeglarze w najmniejszych łódkach świata będą się ścigać na akwenie małego Jezioraka w najbliższą niedzielę 29 lipca. To już XIV edycja Regat Oldbojów w Klasie Optimist YELLOW CUP. Regaty wpisują się w odbywający się w Iławie Festiwal Jeziorak Szanty. Podczas dwudniowej imprezy zgromadzona w amfiteatrze miejskim oraz przy restauracji Yellow publiczność będzie miała okazję posłuchać współczesnych i tradycyjnych pieśni morskich w najlepszym wykonaniu.

– Przygotowanie tych regat to dużo frajdy, ale także sporo logistycznego wysiłku, bo co roku startuje w nich kilkudziesięciu żeglarzy – mówi Marek Siłka, pomysłodawca i organizator imprezy. – W tym roku jest trochę trudniej ze względu na remont mostu między małym a dużym Jeziorakiem, ale żeglarze rozumieją, że ta inwestycja jest także im bardzo potrzebna, bo ułatwi pływanie między akwenami.

Starty w regatach zaczynają się w niedzielę o godz. 12.00. Uczestnicy będą pływać w specjalnie zaprojektowanych na tę imprezę koszulkach z logo Warmii i Mazur. Główna nagroda to dobrej klasy telewizor, ufundowany przez marszałka województwa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x