XIX Mistrzostwa Polski Dziennikarzy Mikołajki 2012 – Żurnaliści pod żaglami

W piątek (10 sierpnia) w Mikołajkach zaczynają się XIX Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Jak co roku wystartują w nich reprezentanci najważniejszych polskich mediów. Regaty potrwają do niedzieli 12 sierpnia. Pierwsze regaty dziennikarzy odbyły się w roku 1994 przy wsparciu Radia Olsztyn. Wzięły  w nich udział przede wszystkim załogi z rozgłośni radiowych, ale zwyciężyła reprezentacja czasopisma „Żagle”.

 

Następne regaty odbyły się już pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego i miały rangę oficjalnych mistrzostw Polski. Znalazły też miejsce w kalendarzu imprez żeglarskich. Ich stałym terminem jest drugi weekend sierpnia. Mistrzostwa od początku odbywają się w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach.

– Impreza odbywa się dzięki Warmińsko-Mazurskiemu Towarzystwu Żeglarskiemu i dwóm ambasadorom żeglarstwa w mediach, a więc także ambasadorom Warmii i Mazur: Jerzemu Iwaszkiewiczowi i Wojciechowi Ogrodzińskiemu, ale w prace organizacyjne zaangażowany jest cały sztab ludzimówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Regaty mają tak znakomitą renomę, że w ich organizację włączył się także samorząd województwa.

{AdmirorGallery}miko9{/AdmirorGallery}

strona MP dziennikarzy

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x