Żeglarska Licealiada na j. Krzywym – Kilka generacji na Omegach

Do tradycji należy, że w czerwcu, Jezioro Krzywe w Olsztynie staje się areną rywalizacji o tytuły mistrzów Olsztyna młodych żeglarzy szkół ponadgimnazjalnych. W sportowej walce pod żaglami wspierają ich starsi koledzy, którzy w regatach absolwentów szkół średnich walczą o Puchar Przechodni Jana Jakowickiego.

 

W tym roku mistrzostwa Olsztyna odbędą się w nieco zmienionej formule i dlatego do udziału zapraszamy załogi ze szkół całego regionu. To niepowtarzalna okazja, by pod żaglami mogli się spotkać uczniowie i absolwenci szkół  ponadgimnazjalnych regionu.

Nie przegapcie jej.

Regaty zostaną przeprowadzone na Jeziorze Krzywym w Olsztynie,  04.06.2011r. (sobota)

Baza regat: Plaża Miejska, ul. Jeziorna 8. Początek godz. 10.00, zgłoszenia załóg do godz. 8.30, odprawa załóg godz. 9.30.

1.Zabezpieczenie organizacyjne i techniczne zapewnia OSiR.

2.Punktacja prowadzona będzie w 2 klasyfikacjach:

– uczniowie SPG – otwarte mistrzostwa Olsztyna

– absolwenci (10 lat po ukończeniu szkoły) o puchar ufundowany przez Jana Jakowickiego

3. W zależności od liczby zgłoszonych załóg poszczególne wyścigi będą rozgrywane łącznie dla obu grup lub przemiennie: uczniowie i absolwenci.

4.Zawody przeprowadzone będą na łodziach klasy Omega.

 5. Zgłoszenia do udziału w regatach poszczególne szkoły muszą złożyć pisemnie, pod  adresem: OSiR ul. Żołnierska 13 A, 10-558 Olsztyn(fax.527 02 27), z dopiskiem „regaty szkolne” (podpisane przez dyrektora szkoły  i opiekuna) – zarówno uczniowie jak i absolwenci – do dn. 25.05.2011r.

Udział załóg szkolnych jest bezpłatny, natomiast załogi absolwentów wpłacają wpisowe w wys. 100 zł.

 6. Każda szkoła może zgłosić do 8 uczniów i absolwentów. W każdym  wyścigu załoga składać się będzie nie więcej niż z 4 osób (w każdym wyścigu w składzie załogi musi być  osoba z patentem co najmniej żeglarza. Uprawnienia będą sprawdzane przez komisję sędziowską).

 7. Do mistrzostw zostanie dopuszczonych maksymalnie 16 załóg. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 8. Liczba wyścigów zależy od warunków atmosferycznych.

 9. Wzory zgłoszeń są do pobrania na stronie internetowej Stowarzyszenia Sportu Szkolnego ”Juvenia”: www.juvenia.olsztyn.pl.

 Organizatorami regat są: Stowarzyszenie Sportu Szkolnego „Juvenia, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół III LO, a impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x