Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2021 na finiszu – Decydujące rozstrzygnięcia

Fot. Maciej Rudziński
W ostatni weekend września (25-26) odbędą się regaty finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021 – Budextan&Hotel Anek Cup, podczas których poznamy zwycięzcę tegorocznego cyklu. W finale Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa weźmie udział 8 najlepszych sterników wraz z załogami: Łukasz Dakszewicz, Dariusz Bałdyga, Jakub Malicki, Krzysztof Łazarski, Krzysztof Budek, Hubert Jabłoński i Lidia Kowal.

Tegoroczni finaliści będą rywalizować na monotypowych łodziach klasy Mariner 600. Regaty zostaną rozegrane ze startu wspólnego w systemie przesiadkowym. Zeszłoroczny cykl ŻGP Mrągowa wygrał Łukasz Dakszewicz, który będzie starał się teraz obronić swój tytuł. Jego załogę czeka jednak niezwykle trudne wyzwanie, bo w ostatnich kilku latach nikomu nie udała się ta sztuka.

Zapowiadają się dwa dni wypełnione żeglarskimi zmaganiami na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że ponownie mimo pandemii udało nam się zorganizować cały cykl, składający się w sumie z 4 imprez, na których gościli żeglarze z całej Polski – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”. – Planujemy rozegrać 8 wyścigów, załogi będą wymieniać się swoimi łódkami, więc o końcowym sukcesie zadecydują wyłącznie umiejętności żeglarskie.

Zwycięzca Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2021 weźmie udział w prestiżowych regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, który zrzesza tryumfatorów żeglarskich cykli z całej Polski W zeszłym roku 2 dwie mrągowskie załogi znalazły się na najwyższych miejscach podium. Tegoroczna impreza, w której Mrągowo reprezentować będą: Łukasz Dakszewicz, Lidia Kowal i Bartosz Bogucki, ma odbyć się w dniach 16-17 października w Narodowym Centrum Żeglarska w Gdańsku (Górki Zachodnie).

Plan regat

Sobota 25.09.2021

9.00 – 11.00 Zapisy do regat, Ekomarina Mrągowo

11.00 Uroczyste otwarcie regat, pomost przy plaży miejskiej

11.10 Odprawa sterników finałowych – losowanie łodzi

12.00 Start do regat

19.30 After party Hotel Anek

Niedziela 26.09.2021

Start do regat wg komunikatu sędziego

14.00 Sygnał startowy do ostatniego wyścigu

15.00 Uroczyste zamknięcie regat

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Mrągowo sport powszechny Żeglarstwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x