Żeglarze zakończyli i…rozpoczęli sezon – Jest się czym pochwalić

W restauracji „Pod Żaglami” w Olsztynie sezon podsumowali…właśnie żeglarze. Oceniono występy na wodzie w 2010 roku, jednocześnie ogłoszono inaugurację sezonu bojerowego. W jednym i drugim przypadku region warmińsko-mazurski jest potentatem. W pełni wykorzystujemy warunki naturalne, wspaniale szkolimy młodzież, a efektem jest zdobycie 50 medali w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, którą wygraliśmy, co świadczy o ogromnym potencjale tej dyscypliny na Warmii i Mazurach.

 

Uroczystość przebiegała zgodnie  z rytuałem obowiązującym od lat. W powadze, ale uśmiechem , bowiem naprawdę jest się czym pochwalić. Honorowi goście: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Anna Wasilewska do niedawna dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego, obecnie członek Zarządu Województwa i Zbigniew Lewicki – prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu z satysfakcją słuchali listy sukcesów naszych wodniaków, a potem mieli okazje złożyć im osobiście gratulacje.

Prezes Okręgowego Związku Żeglarskiego Czesław Kalinowski precyzyjnie zaprezentował medalowe i punktowe statystyki. Za imponującymi liczbami  kryją się: fachowość, pracowitość i entuzjazm zarówno trenerów, zawodników, także rodziców Wielu adeptów ujawnia talent, ale przecież to początek drogi. Te predyspozycje trzeba właściwie ukierunkować, by ze zdolnego żółtodzioba wyrósł mistrz.

Mamy takich wielu. W 2010 roku brylowali na wodach i lodach całego świata zdobywając medale w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi:

Antonina Marciniak ( Pałac Młodzieży Olsztyn, MOS Iława)

Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn)

Krzysztof Małecki/Mateusz Mickiewicz (UKŻR Niegocin Giżycko)

Kamil Cesarski (Baza Mrągowo),

Adam Baranowski (Polska Flota DN Olsztyn)

Sara Piasecka (Baza Mrągowo)

Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki)

Barbara Dmochowska (Baza Mrągowo)

Arkadiusz Brzozowski (Baza Mrągowo)

50 medali zdobyliśmy w następujących regatach:

Mistrzostwa Świata – 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy

Mistrzostwa Europy – 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy

Mistrzostwa Polski – 9 złotych 9 srebrnych i 11 brązowych

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – 3 złote i 5 srebrnych

Żeglarze Warmii i Mazur wygrali w mijającym roku Ogólnopolska Olimpiadę Młodzieży. Miejsc na podium było wprawdzie mniej niż w 2009 roku, za to znacznie więcej punktów – 605. Ze sportowców Warmii i Mazur więcej zdobyli tylko przedstawiciele taekwondo.

Oto dorobek poszczególnych klubów w OOM:

Baza Mrągowo 285

MOS Iława 177

UKŻR Giżycko 65

AZS UWM Olsztyn 43

MKŻ Mikołajki 30

Nauticus Olsztyn 27

Roś Pisz 14

MOS Ełk 9

Pałac Młodzieży Olsztyn  6

Były wydarzenia bez precedensu, jak choćby zdobycie przez trzech zawodników Warmii i Mazur medali na mistrzostwach świata w bojerach, czy mistrzostwo świata juniorów w prestiżowej klasie Cadet.

W takich uroczystościach chciałoby się uczestniczyć jak najczęściej, a do sukcesów, ale także i trosk naszych żeglarzy jeszcze powrócimy.

{gallery}Galerie/zeglarstwo{/gallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x