Znakomite wieści z Wysp Kanaryjskich – Patryk Piasecki najlepszy

Patryk Piasecki z AZS OSW Olsztyn wygrał prestiżowe regaty pod nazwa Olimpijski Tydzień Żeglarski na Wyspach Kanaryjskich. Okazał się zdecydowanie najlepszy w klasie Laser wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Szweda Victora Vasternasa i Duńczyka Matsa Bendixa. Już u schyłku sezonu letniego w kraju żeglarz rodem z Mrągowa eksplodował formą. Po miesiącach sportowego dołka wspiął się znów na szczyt, a zwycięstwo w Hiszpanii jest tego potwierdzeniem.

 Kadra polskich żeglarzy założyła swą bazę na zimowe miesiące w Gran Canaria, gdzie warunki o tej porze roku są wspaniałe. Wysoka temperatura, pomyślne wiatry sprzyjają przygotowaniom do nowego sezonu. Zawodnicy przebywać tam będą do marca, wyłączając krótki wypad na Święta do kraju.

Gospodarze z Królewskiego Klubu Żeglarskiego często zapraszają w grudniu czołowych zawodników na regaty , bowiem jest to w zasadzie jedyna okazja. Kalendarz pucharowych imprez jest bardzo napięty i w okresie startowym niełatwo jest przeprowadzić zawody w mocnej stawce. Dlatego wysłali wiele zaproszeń z bardzo korzystną ofertą (m. in. darmowy transport sprzętu), z której skorzystali reprezentanci kilku państw, szczególnie Skandynawowie. Startowała też czołówka „Laserowców” z Hiszpanii, ogólnie ponad 30 zawodników.

Zwycięstwo w takiej stawce ma więc swoja wymowę i jest dowodem, że Patryk najgorsze chwile ma już poza sobą.  Dość długo adoptował się w nowej dla siebie jednoosobowej klasie, ale jak widać wszystko poszło w dobrym kierunku.

Duża w tym zasługa nowego klubu Patryka Piaseckiego – AZS OSW. Olsztyńska Szkoła Wyższa, gdzie pieczę nas sportowcami sprawuje Adam Sawicki, stworzyła swoim zawodnikom doskonałe warunki. To nie chodzi tylko o klimat panujący w klubie, ale fachowość pracowników uczelni. Zawodnicy mogą liczyć na specjalistyczną opiekę, niezbędną w sporcie na tak wysokim poziomie. A więc pełna kontrola dotycząca wydolności, fizjologii, a w razie jakiejś kontuzji rehabilitacja na najwyższym poziomie.

W takiej atmosferze Patryk wyraźnie „odżył” sportowo i w najbliższym sezonie zamierza gonić czołówkę światową w klasie Laser.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x