O Portalu

WAMA-SPORT to najszybsze i najbardziej rzetelne źródło sportowych informacji Warmii i Mazur. To także misja propagowania aktywnej rekreacji i zdrowego trybu życia oraz budowania sportowej przyszłości naszego regionu. WAMA-SPORT to prężnie rozwijający się internetowy portal sportowy z każdym miesiącem zdobywającym kolejnych czytelników i fanów.

Najbardziej aktualne informacje z całego regionu

Na jego wszechstronną treść składają się przede wszystkim internetowa gazeta sportowa zawierająca aktualności sportowe (zapowiedzi i wyniki z imprez, wywiady ze sportowcami, trenerami, działaczami), tworzone i umieszczne w sieci na bieżąco na podstawie informacji medialnych oraz bezpośrednich relacji osób zainteresowanych: sportowców, trenerów i organizatorów impre

ROZBUDOWANA SIEĆ KONTAKTÓW

Redakcja posiada rozbudowaną sieć kontaktów z osobami i instytucjami zaangażowanymi w aktualne wydarzenia sportowe, dzięki której możliwe jest błyskawiczne pozyskiwanie najnowszych informacji

INFORMACJE 24 GODZINY Z DOBĘ PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

W zależności od ilości wydarzeń sportowych, portal aktualizowany jest od kilku do kilkunastu razy dziennie. Coraz większe możliwości komunikacyjne stwarzają szanse na błyskawiczne zamieszczenie informacji (jeszcze w trakcie trwania imprezy) i permanentną aktualizację, 24 godziny na dobę.

SPORT W WIELU WYMIARACH

W przeciwieństwie do większości portali sportowych, WAMA-SPORT skupia swoją uwagę nie tylko na wydarzeniach z najwyższego szczebla, ale również na działalności półprofesjonalnej i amatorskiej, dzięki czemu mniejsze inicjatywy, które z uwagi na swój lokalny charakter nie pojawiają się w mediach, mają szansę dotrzeć do szerszego odbiorcy, a uczestnicy tych wydarzeń mają możliwość przeczytania o swoich dokonaniach w sieci. Media o oddziaływaniu regionalnym (Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Olsztyn, Telewizja Polska Olsztyn) ze względu na brak miejsca lub czasu antenowego, mają zazwyczaj inne priorytety. Ograniczają się do informacji, w ich przekonaniu najistotniejszych, pomijając imprezy mniejszej rangi. Tymczasem one i ich uczestnicy zasługują na poważne potraktowanie, tym bardziej, że inicjatorami są anonimowi animatorzy sportu, znani tylko nielicznym.

ODWAŻNA PUBLICYSTYKA

Prócz aktualności gazeta zawiera również materiały publicystyczne, gdzie podejmowane są trudne tematy – będące inspiracją do zaprezentowania nowoczesnej wizji sportu. Ma to charakter krótkich, ale trafnych felietonów.

MULTIMEDIA

Materiały zamieszczane z portalu opatrzone są w bogate galerie zdjęć, wykonanych przez redakcję bądź też organizatorów i uczestników opisywanych wydarzeń.

PROMOCJA SPORTU I AKTYWNEJ REKREACJI

Prócz aktualności gazeta zawiera również materiały publicystyczne, gdzie podejmowane są trudne tematy – będące inspiracją do zaprezentowania nowoczesnej wizji sportu. Ma to charakter krótkich, ale trafnych felietonów.

MISJA BUDOWANIA SPORTOWEJ PRZYSZŁOŚCI WARMII I MAZUR

Ambicją redakcji jest stworzenie ogólnie rozpoznawalnego w regionie portalu informacyjnego odwiedzanego regularnie przez osoby zainteresowane wydarzeniami sportowymi na Warmii i Mazurach oraz przez samych ludzi związanych z tymi wydarzeniami: sportowców, ich rodziny, trenerów i działaczy. Biorąc pod uwagę wiadomości trafiające do redakcji portalu bezpośrednio od zainteresowanych, jak i dane statystyczne, portal z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością.