Dodatnia energia Tomka

Tomasz Mendelski, jeden z najlepszych sportowców ostatnich lat na Warmii i Mazurach miniony sezon okrasił jedynie tytułem wicemistrza Polski. Nie było sukcesów międzynarodowych, bo kajakarz Olsztyńskiego Klubu Sportowego świadomie zrezygnował z udziału w Mistrzostwach Europy i świata.
To z jednej strony skutek kontuzji, która ciągnęła się jeszcze od Igrzysk Olimpijskich, a drugiej ulgowe potraktowanie sezonu, by wreszcie trochę odpocząć, być częściej z bliskimi, słowem złapać pozytywną energię, bo przecież Tomek jest doskonałym zawodnikiem, wciąż o wielkim potencjale.

-Jeśli ktoś myśli, że odpuściłem ten sezon to grubo się myli – mówi Tomasz Mendelski. Wiosną tego roku byłem pierwszy na jeziorze i teraz schodzę z niego ostatni. Już nie da się trenować, zimno w ręce i trzeba dać sobie spokój. W ten weekend są jednak ważne zawody kwalifikacyjne. Wyniki na nich uzyskane w dużym stopniu zadecydują kto znajdzie się w kadrze, a to możliwość udziału w zgrupowaniach i dobrego przygotowania się do startów w 2010 roku.

Wracam do mijającego sezonu. To był dla mnie wbrew pozorom bardzo ważny rok, zupełnie inny od poprzednich, gdzie tygodniami byłem poza domem i całe życie ograniczało się do treningów, udziału w regatach i regeneracji sił. Musiało nastąpić zmęczenie, a przede wszystkim znużenie. Mocna psychika w sporcie to rzecz pierwszorzędnej wagi, dlatego zdecydowałem się na ten krok. Trenowałem jednak dużo, według własnego scenariusza i bez wielkich obciążeń psychicznych, że muszę wygrać czy zdobyć medal.

Czuję się doskonale, wróciła ochota do rywalizacji, a fizycznie jestem przygotowany dużo lepiej niż rok temu. Na tej podbudowie można rozpocząć solidną pracę przed kolejnym sezonem, w którym chcę wrócić do reprezentacji i wystartować w najważniejszych imprezach międzynarodowych.

Oczywiście celem strategicznym są Igrzyska Olimpijskie w Londynie (2012), ale po drodze jest wiele regat też wysokiej rangi, w których chce się pokazać z jak najlepszej strony. Z optymizmem czekam więc na przyszły rok, bo trochę brakuje mi rywalizacji na najwyższym poziomie.

Tomasz Mendelskiego
Wysłuchał Marek Dabkus

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x