Marianna Biskup nie żyje – Podziwiana przez wszystkich

W poniedziałek (16 lutego) zmarła Marianna Biskup – jedna z najwybitniejszych postaci elbląskiego sportu. Uprawiała wyczynowo lekką atletykę w elbląskim Starcie, ale bez większych sukcesów. Za to w kategorii Masters osiągnęła wybitne rezultaty. Była wielokrotną mistrzynią świata i Europy w skoku w dal, trójskoku oraz skoku wzwyż. Jako trener, nauczyciel i wychowawca była niedościgłym wzorem dla elbląskiej młodzieży

Urodziła się 13 sierpnia 1961 roku w Jerutach. Jako dziecko przeprowadziła się z rodzicami do Elbląga. Swoją sportową przygodę rozpoczęła w konkurencjach biegowych. Wtedy skupiała się przede wszystkim na nauce, była absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Swoją pasją chciała zarazić młodzież i to się jej udawało, bo była znakomitym przykładem, że na sukcesy sportowe nigdy nie jest za późno. W sumie, we wszystkich imprezach międzynarodowych w kategoriach od K30 do K50 zdobyła 45 medali w czterech konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, trójskok oraz rzut oszczepem. Jej dorobek jest imponujacy – oprócz trofeów międzynarodowych wywalczyła kilkadziesiąt medali w Mistrzostwach Polski weteranów, do tego ustanowiła wiele rekordów.

Zaatakowała ją zdradliwa choroba. Wydawało się, że ją pokonała, bowiem znów pokazała się na bieżni i skoczni. A jednak się nie udało.

Ogarnął nas niewyobrażalny smutek, ale przecież o tych wszystkich sukcesach i emocjach związanych z osobą Pani Marianny będziemy zawsze pamiętać.

 

 

Elbląg Marianna Biskup

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x