Triathlonista Marcin Konieczny – Święta zasada

Informowaliśmy już o wynikach olsztyńskiego triathlonisty – Marcina Koniecznego, który przypomnijmy jest mistrzem Polski (nieoficjalnym) w kategorii Ironman czyli najbardziej klasycznej odmiany tej dyscypliny (pływanie- 3,8 km, rower -180 km, bieg - maraton). Pan Marcin w tym roku podjął próbę zakwalifikowania się do najsłynniejszych zawodów na Hawajach. W eliminacjach w Klagenfurcie w Austrii zajął miejsce 55, co dało mu status rezerwowego, ale już wtedy powiedział, że interesuje go tylko kwalifikacja bezpośrednia.

Słowa dotrzymał, w co oczywiście wierzyliśmy od początku. Niedawno nadeszła informacja, że wobec rezygnacji z udziału w zawodach na Hawajach kilku kwalifikantów z Klangenfurtu Marcin Konieczny będzie dopuszczony do startu. Ale Pan Marcin mimo tak intratnej propozycji zdania nie zmienił.

Nie interesuje go awans kuchennymi drzwiami, co w tych czasach może być interpretowane na różne sposoby. W piłce nożnej, siatkówce czy koszykówce tylko czyhają by komuś powinęła się noga ( czytaj bankructwo, brak licencji), a wtedy można wskoczyć na jego miejsce. W PLUS LIDZE Jadar Radom wygrał rywalizacje o pozostanie w elicie z Politechniką Warszawa, po czym za kilka dni sprzedał swój udział zespołowi ze stolicy. Żeby daleko nie szukać, warto przypomnieć w jakich okolicznościach piłkarze OKS 1945 ponownie występują w II lidze. Nastały czasy, gdzie wspomniane wydarzenia uważa się za normalne, natomiast za nienormalne zachowania, w których ktoś potrafi pogodzić się z porażką, a jednocześnie skłania go to do jeszcze większej determinacji by osiągnąć cel w sposób czysty i naturalny.

Ci, którzy w zalewie komercji czują jeszcze sport i jego przesłania, taka postawa pomaga wierzyć, że są ważniejsze wartości niż pieniądz.

Panu Marcinowi życzymy powodzenia i szczęścia, bo wytrwałości, ambicji i determinacji na pewno mu nie zabraknie. We wrześniu jedzie do Borówna bronić tytułu Mistrza Polski, a potem znów spróbuje powalczyć o Hawaje…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x