Warto przyjść, zobaczyć, porozmawiać

Sportowców znamy przede wszystkich z aren, na których startują. Rzadko mamy okazję zobaczyć ich z bliska, poznać osobiście, porozmawiać. W tych dniach jest taka okazja. W czwartek (7 stycznia) o g. 17 w Muzeum Sportu odbędzie się spotkanie ze znakomitym sztangistą Tadeuszem Awiżeniem. W kameralnym otoczeniu przypomnimy sobie osiągnięcia znakomitego w przeszłości zawodnika. Nazajutrz w piątek(8 stycznia) o g. 17 w Teatrze im. Stefana Jaracza odbędzie się Wielka Gala Sportu Młodzieżowego. Impreza z rozmachem, gdzie zobaczymy kwiat największych talentów na Warmii i Mazurach.

Tadeusz Awiżeń obdarzony charakterystyczną sylwetką i niesamowitą charyzmą, przez wiele lat brylował na pomostach naszego globu. Reprezentował Polskę jako junior i senior w Mistrzostwach Świata i Europy. Był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski juniorów młodzieżowców i seniorów. 12 – krotnie bił rekordy Polski. Na co dzień reprezentował barwy LKS „Zjednoczenie” Olsztyn. W 1983 r. w prowadzonym corocznie konkursie – plebiscycie Redakcji „Gazety Olszyńskiej” i WKKFSiT na najlepszego sportowca Warmii i Mazur Tadeusz Awiżeń zajął I miejsce.
O swoich startach w imprezach międzynarodowych, biciu rekordów Polski, o historii podnoszenia ciężarów w naszym województwie będzie opowiadał kibicom bohater spotkania. Co robi dziś ?. Jak ocenia sport w obecnych czasach – zwłaszcza podnoszenie ciężarów to również tematy.
które poruszone zostaną przez p. Tadeusza. Spotkanie z Tadeuszem Awiżeniem odbędzie się 07 stycznia 2010 r. /czwartek/ o godz. 17.00 w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego al. Piłsudskiego 44 Olsztyn HW-S „Urania” /II piętro/. Na spotkanie w imieniu organizatorów – Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie zapraszamy kibiców i wszystkich chętnych.

Dzień później czyli 08 stycznia 2010 roku (piątek)o godz,17 odbędzie się w Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie Młodzieżowa Gala Sportu. Mamy w regionie wielu wspaniałych utalentowanych zawodników, którzy rozwijają swoje umiejętności pod okiem znakomitych, oddanych sportowi bez reszty trenerów. Zdobywają medale na arenach sportowych kraju i świata, są chlubą swoich środowisk.
Departament Sportu Urzędu Marszałkowskiego postanowił docenić ich wysiłek i osiągnięcia, zaprezentować szerszej publiczności. To nie tylko kwestia pokazania młodych, wspaniałych ludzi, również idei, że sport jest doskonałym sposobem na życie, rozwija najlepsze cechy, a przy tym zaspokaja aspiracje zawodnika, trenera i grono jego fanów. To również najczystsza forma promocji regionu.
Zapraszamy, warto bliżej poznać młode osoby, o których już wiele wiemy, ale być może dzięki nim przeżywać będziemy wielkie emocje podczas najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x