Futbol nadal traktowany specjalnie – Czasami to nóż się w kieszeni otwiera…

Problem istnieje cały czas, a wzmaga się na przełomie starego i nowego roku, kiedy samorządy dzielą pieniądze na sport. W wielu miejscowościach od lat utrzymuje się zasadę: najpierw trzeba zaspokoić futbolistów, a potem jest reszta. Od razu wyjaśniam. Nie jestem przeciwko piłce jako dyscyplinie sportu, o czym świadczy bogaty serwis informacyjny z imprez młodzieżowych i amatorskich. Natomiast od dawna staram się przekonać, że największym złem w polskim futbolu oprócz korupcji jest pseudozawodowstwo, które wyciąga z kasy podatników ostatnie grosze.

 

Piłkarskie mecze w trzeciej lidze i niższych klasach ogląda garstka widzów, a tu na skutek chorych ambicji tworzy się gigantyczne budżety, które i tak muszą być nowelizowane, bo trzeba zaspokoić żądania zawodników. Ci najczęściej stanowią desant z większych klubów. Tam nie mieszczą się w składach, więc trenerzy (zazwyczaj też desantowcy) ściągają ich do mniejszych miejscowości – oczywiście za  godziwą zapłatą. Jeśli pochodzi ona z prywatnej kiesy należy się z tym pogodzić, choć trudno aprobować, ale gdy narusza to rozsądne proporcje w przyznanych środkach przez miasto – nóż się w kieszeni otwiera.

Futbol seniorski w polskim wydaniu jest skompromitowany od góry począwszy i śledząc rozwój wypadków niewiele się w tym zmieni, bo to państwo w państwie. Ale poprzez rozsądny, logiczny podział pieniędzy na rozwój kultury fizycznej w danym środowisku można to zmienić. Słowem jeśli nie ma na nich paragrafów, niech zmusi ich do zmiany mentalności ekonomia…

Fot AllPosters.pl

{gallery}pi3{/gallery}

 TYLE DOSTANĄ KLUBY SPORTOWE W MRĄGOWIE:

130.000 zł – Miejski Klub Sportowy „Mrągowia” w Mrągowie
82.500 zł – Klub Sportowy „BAZA MRĄGOWO”
20.000 zł – Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe
20.000 zł – Uczniowski Klub Sportowy „MAZURY” w Mrągowie
7.000 zł – Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OMEGA” w Mrągowie
7.000 zł – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej KS AS Mrągowo
4.000 zł – Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Bilard Sportowy Mrągowo

Dane statystyczne: www.sport.mragowo.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x