„Futboliści” nie gapy – Z taktyki „piątka”, szkoda, że nie na boisku

Na boisku OKS 1945 ostatnio przegrywa, w lidze dostaje nawet niezłe baty, za to w politycznej rozgrywce o pieniądze z Ratuszem zwyciężył. To zresztą było do przewidzenia. Zastosowanie szantażu emocjonalnego w tak gorącym okresie musiało zakończyć się sukcesem. Ucieszyło to fanów, do których rzadko trafiają racjonalne argumenty, bo liczy się tylko jeden „Stomil i nic więcej”. Zmartwiło, tych, kochają sport inaczej, uważając, że profesjonaliści ( a takie mniemanie o sobie maja futboliści OKS) powinni utrzymać się sami, natomiast  pieniądze podatników należy przeznaczyć na inne dyscypliny,  przede wszystkim wspomagać amatorów i młodzież.

My natomiast wspieramy chorą do szpiku, rozdętą  piłkę nożną, która od ładnych paru lat nie może wychylić się wyżej niż druga, a w rzeczywistości trzecia liga, gdzie trzeba utrzymać trzech trenerów pierwszej drużyny, dyrektora sportowego i zapewnić wcale niemałe płace kilkunastu grajkom, którym awans wcale nie w smak, bo i tak pójdą w odstawkę (patrz Olimpia Elbląg), a zarząd ściągnie do miasta armię zaciężną, która kosztować będzie pięć razy więcej.

Totalna patologia zamykająca się w trójkącie: kluby-kibice-samorządy, w którym jest dwóch na jednego i ten ostatni prawie zawsze przegrywa, bo postawiony pod ścianą nie chce ryzykować stołków. Oczywiście zdarzają się odstępstwa od reguły, gdzie piłkarzom powiedziano wreszcie – dość. I o dziwo miasta się nie zawaliły, przeciwnie powstały piękne obiekty, funkcjonuje równolegle wiele dyscyplin sportu, a amatorzy i młodzież mają okazję czynnie uczestniczyć w wielu imprezach, a nie tylko wydzierać się na trybunach.

Do tego trzeba jednak odwagi i wyobraźni, której większości brakuje. Będąc pod presją mediów, która  naszą  „ekstraklasę” kreuje prawie na Ligę Mistrzów wierzy się w magię futbolu, nie zdając sobie sprawy, że po drodze niszczy się prawie wszystko…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x