Komu tu kibicować? – Owczy (barani) pęd

W polskiej piłce nastąpiła kolejna ekspansja w stronę zagranicznych piłkarzy, którzy praktycznie zdominowali naszą ekstraklasę. Kto żyw, albo inaczej – kto jest trendy, ten ma w jedenastce pięciu, sześciu „stranieri”, niektórzy śladem londyńskiej Chelsea w ogóle rezygnują z rodzimych kopaczy, sadzając ich na ławkę rezerwowych, albo sprzedając, najlepiej gdzieś do Turcji lub na Cypr.

 Oglądam pierwszą kolejkę wiosennej rundy – beznadzieja, Trudno zatrzymać uwagę choć na krótkim wycinku meczu. Bezładna kopanina w środku pola. Śledzę magazyny, podsumowujące piłkarski weekend – zachwyty nad decyzjami prezesów, którzy wreszcie poszli po rozum do głowy i sięgnęli po zawodników klasowych z lig europejskich. Tylko gdzie jest ta klasa? Zdaję sobie sprawę, że wspomniane programy podporządkowane są wspólnym interesom. Takie komentarze są na rękę stacjom telewizyjnym i spółce Ekstraklasa SA skupiającej najlepsze polskie kluby.

Tylko, jak już nie raz wspominałem, klub sportowy jest już pojęciem historycznym. Do kasy dobrali się specjaliści od ekonomii i marketingu, a ci ograbią sport ze wszystkiego co najlepsze, zostawiając zewnętrzną powłokę. Duszy w tym żadnej, bo przypadkowi zawodnicy trafiają do zespołów na kilka miesięcy, a potem zawijają do następnego portu. Ręce zacierają tylko menadżerowie, którzy za każda transakcje kasują niezłą prowizję.

 Oczywiście armia anonimowych w większości, piłkarzy zagranicznych coraz bardziej ogranicza możliwości rozwoju rodzimym zawodników. Ze zmieszczeniem się w podstawowym składzie mają problemy nawet uznani krajowi piłkarze, a co dopiero mówić o młodzieży, która nie tylko  powinna dostać szansę, ale też czas by okrzepnąć w ligowej rzeczywistości. Przecież jest to też w interesie naszych zespołów narodowych.

 Kolejne działania klubów i PZPN zniechęcają do kibicowania , odbierają resztki nadziei na odrodzenie się polskiego futbolu. Najbardziej szkoda mi tych młodych chłopców, którzy wierzą w swoja szczęśliwą gwiazdę. Tu w Polsce nie mają żadnych szans. Chyba, że… ktoś naprawdę pójdzie po rozum do głowy.

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x