Ogólnopolska Konferencja w PKOl. – Kibicujemy Fair

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie w czwartek 21 października odbyła się II konferencja pt. " Kibicujemy fair"organizowana pod auspicjami Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych powołanej przez Prezesa Rady Ministrów. Wśród gości konferencji byli przedstawiciele Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej z jej Przewodniczącym Panem Wojciechem Ziemniakiem na czele.

 

Byli też reprezentanci   Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji , policji, świata nauki ale największe brawa zebrał Włodzimierz Lubański nasz wspaniały napastnik oraz laureat nagrody ” Fair Play” o czym nie wszyscy wiedzą.

Konferencja była głównie adresowana do nauczycieli wychowania fizycznego oraz osób zainteresowanych promocją kulturalnego kibicowania i przygotowania uczniów do odbioru EURO 2012. Celem warsztatów prowadzonych dla uczestników (w formie 4 paneli) było przekazanie informacji na temat prowadzonych projektów edukacyjnych na terenie Polski skierowanych do uczniów oraz wiedzy na temat kibicowania w tym przygotowania opraw meczowych.

Najważniejszym celem jednak było zainspirowanie nauczycieli do inicjowania i prowadzenia własnych projektów autorskich. Piszący ten artykuł uczestniczył w zajęciach nt. ” Autoportret kibica fair play” prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego.

EURO 2012 już za pasem ale chyba na lekcje kibicowania fair nie jest za późno i temat wart szerokiego rozpropagowania wśród nie tylko uczniów szkół.

{gallery}Galerie/warszawa{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x