Prawdziwe cacko w Ostródzie – To jest Europa!

Czy Ostróda będzie miejscem pobytowym którejś z reprezentacji uczestniczących w piłkarskich Mistrzostwach Europy w 2012 roku? Ostateczna decyzja ma zapaść w maju, natomiast dziś jest już pewne, że mieszkańcy korzystać będą z pięknego kompleksu obiektów, bez wątpienia najnowocześniejszego w regionie. Po uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego podpisanego przez Marszałka Województwa Jacka Protasa i zastępcę Burmistrza Olgierda Dąbrowskiego można już oczekiwać konkretnych efektów. Projekt zamieniać się będzie w prawdziwe cacko. Słowem – EUROPA.

Centralnym elementem nowoczesnego centrum sportowo – rekreacyjnego przy ul. 3-go Maja w Ostródzie, którego koszt wyniesie 32 mln. zł., będzie stadion piłkarski, składający się z boiska głównego z podgrzewaną płytą o wymiarach 68 na 105 m, otoczony zadaszonymi trybunami dla 5004 widzów i z oświetleniem spełniającym wymogi transmisji telewizyjnych. Obok powstanie również oświetlone boisko treningowe z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 65 na 90 m.
W budynku zaplecza znajdą się: szatnia dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego przewidziano sześć kortów tenisowych (w tym dwóch zadaszonych, całorocznych), odkryte, całoroczne lodowisko z nawierzchnią ze sztucznego lodu, ściankę wspinaczkową oraz rampę skateboardową.

Ostródzki kompleks sportowo- rekreacyjny będzie usytuowany w malowniczej okolicy, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego, poza centrum miasta, z dala od ruchliwych i uciążliwych ulic. Zajmie powierzchnię ponad 7 ha i obejmie teren obecnego stadionu oraz przyległego do niego, dawnego zespołu parkowego – Parku Collisa.
Dodatkowo w Parku Collisa zaprojektowano m.in. ścieżki zdrowia, mini-golf, linarium, skałki wspinaczkowe, siłownię plenerową, stoły ping-pongowe, a także boisko do siatkówki i koszykówki. Zabytkowy park zostanie odrestaurowany i wzbogacony stylowymi meblami ogrodowymi, oświetleniem, rzeźbami oraz obsadzony nowymi roślinami.

Ukończenie kompleksu przewidziano w 2011 roku. Równolegle do sportowego, w Ostródzie rozwija się zaplecze hotelowe. Prywatny inwestor Condohotels Group zrealizował już budowę dwóch obiektów o standardzie czterogwiazdkowym na ok. 200 osób łącznie. Obecnie w budowie jest kolejny czterogwiazdkowy hotel, a w najbliższych planach inwestora znajduje się inwestycja obiektu pięciogwiazdkowego.
Hotele zapewnią łącznie ok. 800 luksusowych miejsc noclegowych, spełniających wszystkie surowe wymagania UEFA. Pozwolą one zapewnić komfort goszczącym piłkarzom oraz towarzyszącym im działaczom, sponsorom i dziennikarzom, a także kibicom

Na podstawie portalu: nasza ostróda.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x