Wigilia z Marszałkiem

Tradycyjnie już pod koniec kalendarzowego roku Marszałek Województwa spotkał się ze środowiskiem sportowym Warmii i Mazur, reprezentowanym przez prezesów i trenerów dyscyplin funkcjonujących w naszym regionie. W luźnych rozmowach dominował oczywiście temat finansów. Jak zapewnić młodym zawodnikom odpowiednie warunki do podnoszenia umiejętności.

Marszałek zapewnił, że budżet skierowany na sport w przyszłym roku z Urzędu będzie jeszcze większy niż w mijającym.. I choć ta pomoc stanowi dużą część globalnej kwoty na kulturę fizyczną nie jest jedyną. Ministerstwo Sportu i Turystyki już tak hojne nie jest i zapowiada redukcje dotacji. Nie wykluczone, że trzeba będzie zmniejszyć liczbę zawodników w kadrze województwa, szukać dalszych oszczędności.

Jacek Protas stwierdził, że pod względem osiągnięć sportowych mijający rok był zupełnie dobry, natomiast cieszyć się trzeba szczególnie z dynamicznego rozwoju infrastruktury, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach. Powstają stadiony, hale, inne obiekty sportowe. Wreszcie młodzież będzie miała gdzie trenować i startować. Co ciekawe boiska piłkarskie okalają bieżnie, może więc powstaną kolejne sekcje lekkoatletyczne. Jak by nie mówić to najbardziej naturalny sport ogólnorozwojowy, z którego zawsze można przerzucić się na inna dyscyplinę. Dalej realizowany jest program „Orlików”, a to zwiększa potencjał i stwarza możliwości uprawiania sportu wśród młodzieży i amatorów.

Sympatycznym akcentem spotkania było wręczenie przez Zdzisława Ziółkowskiego – animatora baseballu w Działdowie okolicznościowych statuetek osobom, które wspierają tę do niedawna egzotyczna dyscyplinę: marszałkowi Jackowi Protasowi, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Annie Wasilewskiej, prezesowi Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniewowi Lewickiemu oraz red. Januszowi Poryckiemu, który w różnych mediach stara się propagować baseball.
Obyśmy spotkali się za rok w podobnym gronie, a w międzyczasie zdobyli wiele medali i wyszkolili kolejnych klasowych zawodników.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x