WOŚP – Zabawa z przesłaniem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to bodaj największa kwesta na rzecz ludzi potrzebujących, przede wszystkim chorych. Fundacja Jurka Owsiaka co roku zadziwia, skutecznością. Wbrew krążącym opiniom o zamknięciu się społeczeństwa ,udaje się pobudzić wrażliwość i do wspólnej kasy spływają miliony, za które zakupiony zostanie niezbędny sprzęt medyczny. Do akcji już od dawna włączyli się sportowcy. W ten weekend, zwłaszcza w niedzielę, odbyło się wiele imprez o charakterze zabawowym, w których aktywnie uczestniczyli znani w regionie zawodnicy. My odwiedziliśmy Lidzbark Warmiński i Olsztyn.

W Lidzbarku odbył się turniej tenisa stołowego, ale za to jaki. Wystąpiło kilka par mikstowych złożonych z zawodniczek miejscowej Warmii i znanych postaci polityki, biznesu i kultury.
Pary zostały dobrane na zasadzie losowania, które wzbudziło nie mniej emocji niż same pojedynki. To protokołu zostały wpisane następujące duety:

– Monika Pietkiewicz – Jacek Protas (Marszałek Województwa warmińsko-Mazurskiego)
– Anna Zielińska – Artur Wajs (burmistrz w Lidzbarka Warmińskiego)
– Małgorzata Stramowska – Marek Chyl (starosta powiatu lidzbarskiego)
– Anna Urbańczyk – Piotr Cieśliński – poseł na Sejm
– Adrianna Kondracka – Janusz Cichoń – poseł na Sejm
– Guo Si Ja – Czesław Sienkiewicz (dyrektor Gimnazjum)
– Roksana Załomska – Janusz Mucha (wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego)
– Alicja Czarnowska – Piotr Bałtroczyk ( prezenter radiowy, konferansjer kabaretowy)

Obsada zgoła znakomita, rywalizacja na najwyższym poziomie, z której zwycięsko wyszli Marek Chyl i Małgosia Stramowska.

Walka sportowa była atrakcja i pretekstem do różnego rodzaju licytacji. Poprowadził je mistrz w tej dziedzinie Piotr Bałtroczyk. Nic dziwnego, że wymiernym efektem było zebranie kwoty 4200 zł na fundusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Goście otrzymali piękne pokrowce na rakiety, zostali zobowiązani do udziału w regularnych treningach (przynajmniej raz w miesiącu), a wspomniane prezenty będą licytowane za rok podczas podobnej imprezy. Gratulujemy pomysłu i do zobaczenia!

W Olsztynie na „orliku” przy Gimnazjum (ul Jagiellończyka) odbyła się impreza piłkarska zorganizowana przez OKS 1945. Pomysłodawcami byli trenerzy grup młodzieżowych m. in. Michał Alancewicz

– Udało nam się zebrać ponad 2 tysiące złotych – powiedział pan Michał. W nocy zaskoczyła nas zima, spadło dużo śniegu, ale od rana stawiła się młodzież piłkarska i oczyściła boisko. Bez przeszkód mogliśmy więc realizować scenariusz. A przewidywał on wiele konkurencji zręcznościowych z piłką, na przykład żonglowanie, konkurs rzutów karnych i t p. Wszyscy się doskonale bawili, a przebieg licytacji przeszedł nasze wyobrażenia. Piłka z autografami zawodników II ligi „poszła” za 200 złotych, ja wystawiłem do przetargu puchar, który cztery lata zdobyliśmy na turnieju. Cenna dla nas pamiątka też znalazła nabywcą za 200 złotych. Podczas imprezy byli piłkarze II-ligowego OKS 1945 m. in. Paweł Alancewicz, Daniel Iwanowski, kilku młodszych chłopaków, sympatyczna zabawa, tak samo jak wspaniała inicjatywa Jerzego Owsiaka.

W sali OSiR w Olsztynie odbył się turniej tenisa stołowego, któremu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na WOŚP.Pingpongiści amatorzy to bodaj największa grupa sympatyków sportu, która bierze udział w tej pięknej akcji.

Wyniki

Grupa Open

1 Piotr Mazurkiewicz
2 Sebastian Główczyk
3 Artur Bossowski
4 Marek Unruh
5 Dariusz Bartycha
6 Radosław Krasicki
7 Cezary Bossowski
8 Łukasz Dost
9 Waldemar Bucholc
10 Wojciech Ratyński

Grupa junior

1 Marek Pawlikowski
2 Tomasz Tobolski
3 Przemysław Sawczuk
4 Barbara Wąsiewska
5 Piotr Ewertowski

Grupa kadet

1 Cezary Bossowski
2 Krystian Kawiak
3 Błażej Ryba
4 Kamil Stepniewski
5 Jacek Barbachowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x