Zasady? A co to takiego? – Uśmieszki i puszczanie oka za wielka kasę

To, że sport profesjonalny dawno już przesiąkł zgnilizną wiadomo nie od dziś. Może dlatego portal wama - sport, zajmuje się nim na tyle , ile musi, ale oczywiście zawsze wytykać będzie patologie, tym bardziej, że wiele zespołów w tzw. zawodowych ligach funkcjonuje w dużej części za pieniądze podatników.

Zaksa Kędzierzyn w ostatniej kolejce fazy zasadniczej PLUS LIGI siatkarzy przegrała z Effectorem Kielce 2:3, a więc tyle ile trzeba by znaleźć się przed Delectą, a jednak nie stracić drugiego miejsca, które w play off daje określone profity.

 

Być może wynik z Kędzierzyna pomoże siatkarzom Indykpolu AZS UWM w wywalczeniu upragnionego ósmego miejsca, bo ich rywal z Bydgoszczy nie musi walczyć za wszelką cenę. Ma zapewnione pierwsze bez względu na wynik w Uranii. Ogólna radocha (jeśli tak będzie) zagłuszy to co w sporcie najistotniejsze. Przecież zewsząd słyszymy, że PLUS LIGA jest wzorcem rozgrywek drużynowych, gdzie fantastyczny poziom przyciąga na hale tłumy kibiców.

Tymczasem oglądamy mecze wyreżyserowane, gdzie prawdziwy kibic jest po oszukiwany i…zażenowany. Nie liczę przebierańców, którzy wychowani w innym duchu, przyjmują takie rozstrzygnięcia za „normalkę”, hołdując zasadzie – cel uświęca środki. Na trybunach więc intonowane przez wodzireja „nic się nie stało” , a na boisku uśmieszki i puszczanie oka.

Coraz większe pieniądze ładowane w sport na najwyższym poziomie stają się przyczyną jego upadku. Przecież korupcja (ostatnio pod lupą jest prawie 400 meczów piłkarskich z Ligą Mistrzów włącznie), doping, ustawianie wyników godzą w podstawowe zasady rywalizacji: uczciwość i nieprzewidywalność.

Honoru bronią amatorzy. Tak, gdzie zaczyna się kasa – kończy się czysty sport…

Fot. polskatimes.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x