Znak czasu: albo to akceptujeny, albo się odcinamy – Żeby tylko nie wypaść z karuzeli

Trener siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn w minionym sezonie Radosław Panas rozstaje się z akademikami i zakotwiczy najprawdopodobniej w Gdańsku. To jedna z wielu informacji, jaka się ukazała, a ukazywać się będą w ciągu najbliższych tygodni następne, o ruchach transferowych w najbardziej komercyjnych polskich rozgrywkach – PLUS LIDZE.

To wyrazisty znak czasu i sympatyk sportu, który akceptuje stare zasady ma jedno wyjście: albo poddać się i płynąć z tym rwącym nurtem, albo się od niego odciąć. Znaleźć swoje nowe pole zainteresowań. Nie ukrywam, że należę do tej drugiej grupy.

 

 

Jakikolwiek związek z klubem oprócz oczywiście profesjonalnego kontraktu nie ma w tych czasach najmniejszego znaczenia. Najistotniejsze jest „załapanie się” do karuzeli, która kręci się wokół PLUS LIGI (dotyczy to oczywiście innych rozgrywek, bo to zaraźliwy trend) i pilnowanie miejsce, żeby nie wypaść z obiegu. A czy zagra się w Olsztynie, Rzeszowie, Gdańsku czy Kędzierzynie nie ma większego znaczenia. Dla kibica, który identyfikuje się z drużyną (zawodnikami), a nie tylko jej nazwą to prawdziwy dramat – nie pierwszy i ostatni w tych zwariowanych czasach.

Zazdroszcząc tym, którzy potrafią płynąć z nurtem narzuconych tendencji liczę na opamiętanie. Czy pieniądze muszą zniszczyć najszczersze uczucia? Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. A może kiedyś jeszcze zdarzy się cud?

Fot: 9lopoznań.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x